زندگینامۀ شهید حمید معینیان

شهید حمید معینیان

 

سردار سرتيپ پاسدار شهيد حميد معينيان سال ۱۳۳۵ در شهر اهواز طلوع كرد. نامش را حميد گذاشتند تا پسنديده دو عالم گردد.در سال ۱۳۵۴ به سربازى رفت و در آن سالهاى خفقان زده به توزيع پيامهاى حضرت امام (ره) و مطالعه كتب ممنوعه انقلابى اقدام نمود و بارها توسط حفاظت محل خدمتش مورد بازجويى قرار گرفت. بعد از اتمام خدمت به اتفاق سردار شهيد محمدرضا پوركيان “تشكل سربازان گمنام” را در دانشگاه اهواز راه اندازى نمود و به فعاليت سياسى پرداخت.

با پيروزى انقلاب به سپاه پاسداران پيوست و در كنار برادراني چون محسن رضايي ، رحيم صفوي ، شهيد حسن باقري در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به خدمت پرداخت و تمام همت خود را جهت نيروسازى به كار گرفت‌و با آغاز جنگ تحميلى در مسئوليتهاى مختلف از جمله جانشين مسئول واحد اطلاعات جنوب، مسئول واحد اطلاعات عمليات قرارگاه كربلا، مسئول طرح و عمليات سپاه هشتم قدس ايفاى نقش نمود و در ادامه خدمت به لحاظ ضرورت آموزش مجددا به پادگان شهيد حبيب‌اللهى رفت و به عنوان معاونت آموزش مركز آموزشى پادگان حبيب‌اللهى‌مشغول به خدمت گرديد.

سرانجام آن جوان وارسته سپاه حضرت روح‌الله در ادامه عمليات كربلاى ۴ بر اثر بمباران خوشه‌اى هواپيماهاى دشمن، خورشيد وجودش غروب كرد ، نامش غرور آفرينش بر زبان و يادش هميشه در دلهاي ماست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.