زندگینامۀ شهید سید حمید تقوی فر

سید حمید تقوی فر 

زاده ۱۳۳۸ اهواز- شهادت ١٣٩٣ سامرا

نظامی و سیاست‌مدار ایرانی و از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران بود، که گروه مردمی سرایای خراسانی و بسیج مردمی عراق حشد الشعبی را تأسیس نموده و در پی حمله داعش در سال ١٣٩٣ در شهر كاظمين، کشته شد.[۵] تقوی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلال جنگ ایران و عراق بود. پس از جنگ به عضویت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و سال‌ها فرماندهی قرارگاه رمضان را برعهده داشته است.

 

زندگی نامه

حمید تقوی فر در اهواز به دنیا آمد. پس از شروع جنگ ایران و عراق اقدام به تشکیل واحد اطلاعات عملیات در جبهه سوسنگرد کرد و در پایان جنگ در قرارگاه رمضان و سپاه قدس حضور داشت. پدر وی در عملیات خیبر و برادرش در عملیات والفجر ۸ کشته شدند. تقوی در دی ماه ۱۳۹۳ در نزدیکی شهر سامرا، عراق هدف قرار گرفت. گفته شده که گروه داعش مسئولیت قتل وی را بر عهده گرفته‌است.

باشروع نبرد رزمندگان عراق با عمال سعودی و صهیونیستی داعش و سلفی جهت آموزش و هدایت برادران مسلمان به کشور عراق می رود. و در آنجا به ابو مریم معروف می شود. درتاریخ شانزدهم دی ماه ۱۳۹۳پس از اقامه نماز ظهر عملیاتی به نام «محمد رسول ا…» آغازمی شود و با تعدادی از نیروهای رزمنده برای یاری رساندن به همرزمانش پیشروی می کند و بعد از رشادت بسیار مورد اصابت گلوله تک تیر انداز داعشی قرار می گیرد و بعد از اینکه به همرزمانش وصیت می کندکه عقب نروید و نگذارید زحمات بچه ها هدر برود وبعد از طلبیدن حلالیت به شهادت می رسد. در میان رزمندگان عراق اورا به ابو مریم میشناسند ودر چندین نقطه تندیس  یادمان شهید تقوی فرساخته ونصب میباشد یادش گرامی راهش پر رهرو باد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.